PozLab Sp. z o.o.

 PozLab Sp. z o.o., to laboratorium badawczo-rozwojowe prowadząca działalność usługową w sektorze R&D oraz analityki chemicznej i farmaceutycznej dla firm z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i spożywczej. Specjalizuje się w opracowywaniu nowoczesnych formulacji i procesów technologicznych oraz wykonywaniu kompleksowych badań analitycznych i analiz fizykochemicznych produktów farmaceutycznych, weterynaryjnych, kosmetyków i suplementów diety, włącznie z opracowywaniem i walidacją metod analitycznych.

Udziałowcami firmy PozLab są Uniwersyteckie Centrum Transferu Technologii Medycznych w Poznaniu Sp. z o.o., Nickel Technology Park Poznań, oraz osoby prywatne.

Zespół firmy stanowią specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy w obszarze badań i rozwoju międzynarodowych firm farmaceutycznych. Posiadana wiedza i doświadczenie pozwala na wykonywanie badań spełniających najwyższe standardy jakości.

PozLab zapewnia swoim klientom kompleksowe, innowacyjne usługi o najwyższej jakości dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz wzrastających wymogów rynku.
Firma dysponuje nowocześnie wyposażonymi laboratoriami. W zależności od potrzeb, istnieje również możliwość realizacji prac w lokalizacji wskazanej przez Zleceniodawcę.

PozLab działa na rynku realizując zlecenia krajowe i zagraniczne, jak również uczestnicząc w projektach naukowych i naukowo-dydaktycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Prowadzi również własne prace badawczo-rozwojowe w zakresie opracowywania leków. Przy realizacji zleceń i projektów współpracuje z uznanymi ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce i Europie.

W sierpniu 2012r. powołano do życia spółkę celową pod nazwą: Centrum Biotechnologii i Badań Mikrobiologicznych, której udziałowcami są: Nickel Technology Park Poznań Spółka z o.o., PozLab sp. z o.o. oraz MAC ALPHA Sp. z o.o.

Więcej na stronie PozLab: http://www.pozlab.pl/

Inkubator przedsiębiorczościKonsulting, doradztwoKlaster farmaceutycznyPozLab Sp. z o.o.Wielkopolska Platforma InnowacyjnaKiZ Technologii Postaci Leku
Uniwersyteckie Centrum Transferu Technologii Medycznych w Poznaniu Spółka z o.o.
ul. Parkowa 2
60-775 Poznań
tel. 61 854 60 54
fax. 61 854 60 55